چگونه جوراب سفید را تمیز کنیم؟

چگونه جوراب سفید را تمیز کنیم

جوراب های سفید کلاسیک و شیک می باشند و به طور گسترده پوشیده می شوند و ظاهری آراسته به فرد می دهند. اما با کمی عدم توجه، خاکستری یا زرد رنگ و کثیف می شوند. چاره این مورد شستشوی صحیح با مواد خاص می باشد که هم در سریع ترین حالت ممکن جورابها را دوباره سفید کند و آسیبی به جوراب نرساند. اما چگونه جوراب سفید را تمیز کنیم؟

 اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه جوراب سفید را دوباره تمیز کنید، باید از روش های صحیح استفاده کنید. در این مقاله، به شما نشان می دهیم که چگونه با روش های اصولی، جورابهای سفید کثیف خود را بدون اینکه خراب شوند، به حالت سابق خود بازگردانید.

مزایای استفاده از جوراب سفید

  1. پوشیدن جوراب سفید، یک انتخاب عالی می باشد. چراکه می توانید آن را به راحتی با هر رنگ لباسی ست کنید.
  2. مخصوصا برای خانم ها، استفاده از این پاپوش ها، راهی خوب و ساده برای اضافه کردن چاشنی رنگ به لباس ها است.
  3. هم برای لباس های رسمی و هم برای لباس های غیر رسمی مناسب می باشد.
  4. از دیگر مزیت های جورابهای سفید می توان گفت که یک ترکیب عالی با شلوار های جین می سازد.

جوراب سفید

  • نحوه سفید کردن جوراب با جوش شیرین

جوش شیرین یکی از مواد قدرتمند و فوق العاده برای تمیز کردن در منزل می باشد. اگر می خواهید دوباره جوراب های کثیف شده خود را دوباره سفید کنید، ابتدا مقدار مناسبی جوش شیرین را داخل یک لگن آب داغ اضافه کنید. جورابها به مدت چند ساعت در این محلول قرار دهید و در نهایت آن‌ها را در ماشین لباسشویی داغ قرار دهید و مقداری جوش‌شیرین اضافی همراه با مواد شوینده ‌تان اضافه کنید.

  • تمیز کردن جوراب سفید با آبلیمو

لیمو به دلیل اسیدی بودن، ماده قوی می باشد و به از بین بردن لکه ها و کثیفی ها کمک می کند و جوراب های شما را مثل روز اول تمیز و روشن می کند. در این روش، چند قاشق آب لیموی تازه داخل کاسه بزرگ آب بریزید. جوراب ها باید حداقل یک ساعت در محلول باقی بمانند. سپس جوراب های کثیف را با این محلول بشویید. سپس بگذارید در زیر نور خورشید خشک شوند. بعد خواهید دید که لکه ها به راحتی پاک می شوند.

شستن جوراب ها

  • سفید کردن جورابها با صابون ظرفشویی

صابون ظرفشویی یک پاک کننده همه منظور، برای تمیز کردن حمام، آشپزخانه و همچنین لباس های سفید عالی است. برای سفید کردن جوراب ها با صابون ظرفشویی کافیست تا محلول متناسبی از آب و صابون دست کنید و یک ساعت جوراب ها را داخل آن بگذارید. سپس مثل همیشه آن ها بشویید. اگر لکه ها از بین نرفتند، از یک مسواک و یا یک برس نرم استفاده کنید.

  • پراکسید هیدروژن برای سفید کردن جوراب

پراکسید هیدروژن  یا آب اکسیژنه، یک محصول تمیز کننده بسیار قدرتمند است که به شما کمک می کند تا از شر لکه های لباس های سفید خود خلاص شوید. این یک ماده شیمیایی است که کاربرد های زیادی دارد. برای شستشوی جورابهای خود ابتدا پراکسید هیدروژن را با آب مخلوط کنید. سپس جوراب ها را در حدود 30 دقیقه در محلول خیس کنید. پس از آن، آن ها را مثل همیشه بشویید. اگر لکه ها خیلی مقاوم بودند، می توانید از فرچه و یا مسواک برای از بین بردن آن ها استفاده کنید.

جوراب پشمی سفید

  • نحوه تمیز کردن جوراب سفید با سرکه

راه بعدی برای تمیز کردن جورابهای سفید، استفاده از یک پاک کننده که در همه خانه ها یافت می شود. سرکه یک پاک کننده عالی می باشد. اگر میخواهید که از این روش استفاده کنید باید مقدار مناسبی از سرکه و آب را طبق اندازه لگن و تعداد جورابها بریزید. 30 دقیق استراحت دهید و بعد طبق معمول در ماشین لباسشویی بشویید.

نکاتی برای شستن و سفید نگه داشتن جوراب سفید

قبل از شروع به شستن جوراب‌ها، آن ‌ها را از بقیه لباس ‌ها جدا کنید.

اگر روی جورابها لکه ‌های سختی وجود دارد، قبل از شستن، از یک ضد لک ملایم و مناسب پارچه‌ های سفید استفاده کنید. بر اساس نوع لکه، می ‌توانید از آب اکسیژنه یا محلول آب و گلیسرین استفاده کنید. قبل از استفاده، آن را روی یک بخش کوچکی از جوراب تست کنید تا مطمئن شوید که به پارچه آسیبی نمی ‌رساند.

قبل از شستن جورابهایتان، برچسب مراقبت از پارچه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پارچه جوراب، قابل شستشو در ماشین لباسشویی باشد.

اگر جوراب‌ های شما از نوعی است که قابل شستشو در ماشین لباسشویی نیستند؛ و یا شما ترجیح می‌ دهید آن ها را به صورت دستی و توسط روش های پیشنهاد شده در این مقاله برای اینکه چگونه جوراب سفید را تمیز کنید، بشویید.

بهتر است جورابها را به صورت طبیعی خشک کنید. آن‌ ها را در آفتاب قرار ندهید. این کار ممکن است باعث زرد شدن رنگ جوراب ‌ها شود.

شست و شوی جوراب های سفید

کلام پایانی

رنگ گرفتن جورابهای سفید یکی از چالش هایی است که تا وقتی که کاملا حل شود، باعث ایجاد ناراحتی می شود. برای همین تصمیم گرفتیم که در این مطلب درباره اینکه چگونه جوراب سفید را تمیز کنیم، صحبت کنیم تا انواع روش ها با مواد مختلف و بدون اسیب رساندن به جوراب را یاد بگیریم. همچنین میتوانید برای مشاهده انواع جورابهای کالج، پاپوش، توری و گیپور و … می توانید به فروشگاه جوری لند مراجعه فرمایید.

داده رایا
ارسال دیدگاه