راهنمای انتخاب جوراب زنانه بر اساس استایل لباس

یکی از اصول مهمی که خانمها برای داشتن یک استایل حرفه‌ای و به روز به آن نیاز دارند ست کردن جوراب براساس استایل لباس است. با وجود انواع کفشهای پاشنه بلند و بوت در کمد اکثر خانمها، در اغلب موارد ست کردن انواع لباس با یکدیگر به یک چالش تبدیل می‌شود. این امر اغلب به عدم آشنایی با انتخاب جوراب مناسب برای انواع استایل لباس برمی‌گردد.

اینکه کدام کفش مناسب برای ست کردن با کدام جوراب است و چه نوع جورابی متناسب با چه جنس و مدل لباسی است، موضوعاتی است که در ادامه این مقاله قصد داریم به آنها بپردازیم. از این رو چنانچه زیبایی و هماهنگی موجود بین جوراب با سایر قسمت‎‌های استایل‌تان برایتان مهم‌ است، دعوت می‌کنم در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

انتخاب جوراب با استایل

در دنیای مد امروز ست کردن کفش و جوراب کمی مشکل‌تر شده است. کارشناسان مد در سالهای اخیر بر این باور بودند که جوراب را با کفش جلوباز، صندل و پاشنه بلند نباید نپوشید. اما اکنون پوشیدن جوراب ترند شده و به نوعی پوشیدن آن متناسب با لباس و کفش جلوه زبیایی به استایل افراد می‌بخشد.

از دیدگاه اشخاص خوش پوش، برای داشتن تیپ به روز باید تمام اجزای لباسهایی که پوشیده می‌شوند باید در هماهنگی با هم قرار داشته باشند. هیچ لباسی از نظر ما کم ارزش و بی‌اهمیت نیست حتی جورابی که از دید دیگران پنهان بوده و در کفش جای می‌گیرد، باید با استایل و تیپ شما هماهنگی خاصی داشته باشد. اگر برخلاف عده زیادی، ست کردن جوراب با استایل برای شما مهم است، بهتر است نکات مهمی که در ادامه در این رابطه ذکر می‌شوند، را مدنظر قرار دهید:

جوراب سفید نپوشید

شاید نتوانید این موضوع را بپذیرید و با دیدن این مطلب متعجب شوید، اما بر اساس نظر کارشناسان مد و پوشاک، فارغ از سبک استایل‌تان باید جوراب سفید را برای همیشه کنار بگذارید. علاوه بر این جوراب سفید را با هر نوع مدل کفشی استفاده نکنید. طراحان مد بر این عقیده هستند که جوراب سفید سه ربع یا با ساق متوسط، فقط با شلوارک و کتونی در زمان ورزش مناسب است.

بر خلاف این ممکن نیست با پوشیدن جوراب سفید و هماهنگ کردن آن با کفش و شلوار خود، شیک و مطابق با اصول مد به نظر برسید. پس در صورت علاقه به شیک پوش بودن و همزمان استفاده از جوراب سفید، بهتر است تغییراتی در این علاقه‌مندی خود اعمال کنید.

 

ست کردن جوراب با استایل

جوراب را با شلوار ست کنید

طبق قوانین مد جوراب باید با شلوار ست باشد و ست کردن جوراب با کفش غلط است. در زمان خرید این نکته را که قرار است این جوراب را با کدام شلوار بپوشید در ذهن خود داشته باشید. قرار گرفتن اجزای لباسها در یک طیف رنگی، یکی از مهمترین قوانین مد در مورد ست کردن لباسها است که نباید از آن غافل شد.

برای مثال اگر شلوار قهوه‌ای سوخته می‌پوشید بهتر است جوراب خود را هم در طیف رنگ قهوه‌ای انتخاب کنید. البته لازم نیست که کاملا قهوه ای سوخته باشد.

بهتر است در زمان پوشیدن لباس علاوه بر هماهنگ بودن جوراب با شلوار به هماهنگی کفشهایتان هم با آنها دقت کنید. اما در حالت کلی اصل این است که جوراب شما با شلوارتان ست و هماهنگ باشد. آسانترین روشی که بر اساس آن می‌توانید جوراب هماهنگ با شلوار بپوشید این است که رنگ انتخابی جوراب شما با شلوارتان، یک درجه روشنتر یا تیره‌تر باشد.

برای مثال در صورت پوشیدن شلوار خاکستری، از جوراب رنگ دودی استفاده کنید. برای شلوار رنگ سرمه‌ای تیره، بهتر است از جوراب به رنگ تیره استفاده کنید. در صورت استفاده از جوراب طرح دار بهتر است یکی از اجزای طرح جوراب با شلوارتان هماهنگ باشد.

با کفش مجلسی، جوراب ساق کوتاه نپوشید

استفاده از جورابی که اندازه ساق آن تا زیر مچ باشد، هم برای خانمها و هم برای آقایان توصیه نمی‌شود. اندازه جوراب باید طوری باشد که هم از کف و هم از مچ پا محافظت کند و پا را گرم نگه دارد. اگر تا به امروز از جوراب ساق کوتاه استفاده می‌کردید، آن را کنار گذاشته و از جوراب ساق بلند استفاده نمایید.

استفاده از جوراب ساق کوتاه برای کفش‌های کالج مردانه و یا برای کفش‌های عروسکی زنانه که با شلوارهای نسبتا کوتاه پوشیده می‌شوند مناسب است. اگر غیر از این باشد جوراب ساق کوتاه نه مناسب پوشیدن با کتونی است و نه می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای پوشیدن با کفش و تیپ‌های رسمی باشد.

به صورت همزمان از شلوار و جوراب طرح دار استفاده نکنید. خیلی ساده است که در صورت پوشیدن شلوار طرح دار، باید جورابی ساده و بدون طرح بپوشید. اگر از شلوار بدون طرح استفاده می‌کنید هم بهتر است از جوراب طرح دار و راه راه استفاده کنید.

 

ست کردن جوراب با استایل
انتخاب جوراب با استایل

با استفاده از دایره رنگها، رنگهای مشابه، متضاد و رنگهای مکمل را می‌توانید شناسایی کرده و برای استفاده از بهترین جوراب از قانون ترکیب رنگ‌ها کمک بگیرید. روش استفاده از این دایره به این صورت است که اگر در جهت عقربه‌های ساعت حرکت کنید، رنگهای مکمل در دایره روبروی یکدیگر قرار می‌گیرند. همچنین رنگهای مشابه در کنار یکدیگر قرار گرفته و نحوه قرار گیری رنگهای متضاد نیز به این شکل است که بین هر رنگ و رنگ متضاد آن بر روی دایره رنگ، سه رنگ فاصله وجود دارد.

جمع بندی

امروزه کسی منکر اهمیت قابل توجه و گسترش روزافرون حوزه مد و فشن نیست. این حوزه به عنوان یکی از صنایع پردرآمد دنیا شناخته می‌شود که در آن قوانین و اصول خاصی برای ایجاد هماهنگی در استایل‌ها وجود دارد. همین امر سبب شده که اهمیت ست کردن و نحوه انتخاب اجزای استایل به امری غیرقابل انکار تبدیل شود.

جوراب نیز به عنوان قسمتی از این استایل از اهمیت خاصی برخوردار است. بنابراین مهم است که در انتخاب لباس‌های خود و بویژه شلوار به نوع و سبک جوراب خود توجه کنید. با مراجعه به وب سایت فروشگاهی جوری‌لند که عرضه کننده انواع مختلفی از جوراب‌های زنانه در طرح و رنگ‌های مختلف است، می‌توانید نوع و سبک مناسب جوراب را برای ایجاد هماهنگی در استایل‌تان به راحتی انتخاب کنید.

داده رایا
ارسال دیدگاه