در مکان‌های مختلف از چه استایلی استفاده کنیم؟

که در مکان‌های مختلف از چه استایلی استفاده کنیم؟

 لباس شما و به‌طور کل پوشش ظاهری‌تان اولین چیزی است که در هر ملاقاتی نظر فرد مقابل را به خود جلب می‌کند و یک ذهنیت کلی درباره نوع شخصیت و افکار شما در ذهن او به‌وجود می‌آورد. یکی از اصول داشتن ظاهری زیبا به تن داشتن لباس‌هایی تمیز و اتو کشیده است.

اما آیا این دو فاکتور تنها عامل موثر در آراسته بودن فرد در مکان‌ها متفاوت به شمار می‌روند؟ مسلما خیر نوع پوشش انتخابی فرد نیز در داشتن ظاهری آراسته موثر است. اکنون این سوال مطرح می‌شود که در مکان‌های مختلف از چه استایلی استفاده کنیم؟ نگران نباشید، ما در ادامه چگونگی انتخاب نوع پوشش مناسب هر موقعیت را آورده‌ایم.

استایل مناسب برای انواع موقعیت‌ها؛ نشان‌دهنده شخصیت شما

بیشتر افراد بدون فکر کردن به این‌که برای چه مراسم و ملاقاتی آماده می‌شوند، یک پوششی را انتخاب ‌می‌کنند و می‌پوشند که این‌کار به‌شدت نفی می‌شود. از آن جهت که پوشش شما در نتیجه بسیاری از موقعیت‌ها چون مصاحبه‌ها یا جلسات کاری شما تاثیرگذار است، باید نسبت به آن حساس‌تر باشید.

از این رو، یک پرسش حیاتی مطرح می‌شود که در مکان‌های مختلف از چه پوششی استفاده کنیم؟ اما قبل از آن آنچه که اهمیت دارد این است که انواع موقعیت‌ها را بشناسید. موقعیت‌هایی که هر فرد در زندگی خود با آن رو‌به‌رو می‌شود شامل موقعیت‌ها رسمی، جمع‌ها دوستانه، جمع‌ها خانوادگی، محل کار، فعالیت‌ها روزمره و سفر است که هر یک پوشش منحصر به خود را می‌طلبد.

پوشش ساده و شیک؛ مناسب موقعیت‌های رسمی

پوشش مناسب موقعیت‌ها رسمی شامل جلسات کاری، مصاحبه‌ها شغلی  یا حتی برخی از قرار‌ها ملاقات می‌شود. در این موقعیت‌ها آنچه اهمیت دارد این است که لباس‌ها تمیز و اتو کشیده و البته رسمی چون کت و شلوار به تن داشته باشید. این نوع موقعیت‌ها لباس‌ها ساده با استایل اداری را شامل می‌شوند. به یاد داشته باشید که انتخاب کفش مناسب نیز اهمیت زیادی دارد و غالبا کفش‌ها چرمی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چندین نمونه از استایل های رسمی بانوان

استایل مناسب جمع‌ها دوستانه و خانوادگی؛ تصویری از شخصیت شما 

اگر منتظرید  تا یک پوشش برای جمع‌ها دوستانه و خانوادگی شما معرفی کنیم، بهتر است دیگر نباشید. چرا‌که این نوع موقعیت‌ها هیچ پوشش خاصی را شامل نمی‌شوند و تنها به سلیقه و حس‌ و حال اون روز شما بستگی دارد. در نتیجه می‌توانید هر نوع استایلی را که می‌پسندید برای این موقعیت‌ها بپوشید.

برای این موقعیت‌ها می‌توانی از انواع شومیزها، شلوارها، دامن‌ها، مانتو‌ها جلو باز یا بسته، حتی کت‌ها در اندازه‌ها متفاوت استفاده کنید. در این نوع پوشش حتی در انتخاب کفش نیز محدودیتی وجود ندارد و از انواع کفش متناسب با پوشش خود می‌توانید استفاده کنید.

چند استایل در جمع های دوستانه و خانوادگی
در محل کار از چه استایلی استفاده کنیم؟

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که محل کارتان پوشش خاصی را برای حاضر شدن در محل کارتان برای شما تعیین نکرده و هر‌روز صبح این دغدغه را دارید که امروز سر کار چی بپوشم. یک راه‌ کار عالی برای شما داریم و آن استفاده از لباس‌ها اداری آماده در بازار است. اما در کنار این استایل شما با رعایت پروتکل‌ها اداری می توانید استایل خاص خود را داشته باشید.

استایل مناسب محل کار
استایل مناسب سفر کدام است؟

سفر‌ها نیز جزو آن دسته از موقعیت‌هایی اند که لباس خاصی را نمی‌توان برای آن‌ها در نظر گرفت و لباسی تحت عنوان لباس سفر نیز وجود ندارد. تنها نکته‌ای که باید آن را رعایت کرد، آن است که لباس‌ها راحتی را با خود به‌همراه داشته باشید تا در طول سفر اذیتتان نکند. اما حتما قبل از سفر در هنگام جمع کردن لباس‌هایتان آب‌و‌هوای آن منطقه را در نظر بگیرید.

استایل مناسب سفر در مناطق ساحلی

سبک کژوال خود را بسازید

لباس‌ها کژوال در واقع همان لباس‌ها غیررسمی است که در روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنیم. بنابراین، هیچ قاعده‌ای را در بر نمی‌گیرند و شما می‌توانید هر رنگ و طرح و هر استایلی را که می‌پسندید به عنوان استایل کژوال خود در نظر بگیرید.

چند نمونه از استایل کژوال

هر فصل یک استایل
تنها عاملی که می‌تواند پوشش افراد را تحت تاثیر قرار دهد، دمای محیط است. به‌طوری‌که با افزایش دما از لباس‌ها کمتر با پارچه‌ها نازک‌تر و با کاهش دما از لباس‌ها بیشتر با پارچه‌ها ضخیم‌تر استفاده می‌کنیم. این تنوع پوشش تنها به لباس‌ها محدود نیست و تنوع در کفش‌ها را نیز در بر می‌گیرد.

استایل مناسب فصول سرد

کلام آخر

با پاسخ به این پرسش که در مکان‌های مختلف از چه استایلی استفاده کنیم، دانستیم که هر موقعیتی پوشش خاص خود را دارد که متناسب با هدف از آن ملاقات و درجه نزدیکی به افرادی که قرار است به ملاقاتشان برویم، تغییر می‌کند. 

انتخاب درست پوشش‌ متناسب با موقعیت نشان‌دهنده احترام ما به فرد مقابل است. هم چنین دانستیم که موقعیت‌هایی وجود دارند که لازم نیست برای بودن در آن‌ها قواعدی را در نظر بگیریم و می‌توانیم استایل خاص و منحصر به خودمان را داشته باشیم.

داده رایا
ارسال دیدگاه