استایل شخصی چیست؟

استایل شخصی چیست؟

استایل شخصی(Personal Style) روشی برای ابراز هویت و شخصیت شماست. به بیان دیگر همان سبک منحصر‌به‌فرد شما در انتخاب عوامل زیبایی شناختی مانند لباس، اکسسوری، مدل مو و حتی نوع نوشتن است. در این مقاله، چگونگی ارتباط سبک شخصی با هویت فرد را مورد بحث قرار می‌دهیم و توصیه‌هایی را در مورد نحوه ایجاد سبک منحصر‌به‌فرد خود ارائه می‌کنیم.

چرا داشتن استایل شخصی مهم است؟

صرف نظر از اینکه مد برای شما مهم باشد یا نه، بدون شک استایل شخصی می‌تواند ابزار مفیدی برای ابراز وجود باشد. ما می‌توانیم از لباس‌هایمان برای فاش کردن چیزهایی در مورد شخصیت، سرگرمی‌ها یا خلق و خویمان استفاده کنیم. مردم اغلب زمانی احساس راحتی می‌کنند که ظاهر بیرونی‌شان منعکس‌کننده درونشان باشد.

درحالی‌که داشتن استایل شخصی بخش مهمی از ابراز وجود است، می‌تواند قسمتی از ایجاد یک برند مد نیز باشد. موفق‌ترین طراحان مد و برندها سبک‌های خاص خود را ایجاد کرده‌اند و ما از مد به عنوان نوعی ابراز وجود استفاده می‌کنیم. حتی اولین جوامع انسانی از لباس، لوازم جانبی و آرایش استفاده می‌کردند تا خود را از گروه‌های مختلف اجتماعی متمایز کنند و به احساس تعلق دست یابند.

 به‌عنوان‌مثال افراد ممکن است برای نشان دادن فرهنگ اجداد خود لباس‌های آن‌ها را بپوشند  یا از نمادهایی استفاده کنند که بیانگر باورهای معنویشان باشد. یک ورزشکار یا طرفدار ورزش با پوشیدن لباس ورزشی قصد دارد که این علاقه‌مندی خود را برجسته کند.

چرا داشتن استایل شخصی مهم است؟

 

چگونه استایل شخصی مناسب خود را پیدا کنیم؟

برای ایجاد یک استایل خصوصی مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. شما لازم است که ایده روشنی از سبک مورد علاقه خود داشته باشید و آن را با ارزش‌های خود مطابقت دهید.

ممکن است وسوسه انگیز باشد که هنگام تصمیم گیری در مورد پرسونال استایل خود جذب روند مد شوید. اما در‌صورتی‌که به دنبال ایجاد یک سبک شخصی پایدار هستید، باید سلیقه شخصی خود را مد نظر داشته باشید. شما می‌توانید از مد مورد علاقه خود الهام بگیرید، اما اجازه ندهید آن‌ها انتخاب‌های شما را دیکته کنند.

داشتن پرسونال استایل برای افراد مشهور شاید کار ساده‌ای به نظر برسد. اما برای افرادی که حساب‌های بانکی محدودی دارند، شیک به نظر رسیدن می‌تواند چالش برانگیز باشد. با‌‌این‌حال شما بدون در نظر گرفتن میزان هزینه، می‌توانید شگفت انگیز به نظر برسید.

برای تبدیل شدن به یک فرد شیک پوش، ابتدا لازم است که سبک شخصی خود را بشناسید. البته قبل از پیدا کردن پرسونال استایل خود، باید شخصیتی که می‌خواهید به دنیا معرفی کنید را به درستی بشناسید. 

در ادامه نکاتی را آورده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا لباس‌هایی بخرید که ویژگی‌های مثبت شما را برجسته کند. همچنین یاد خواهید گرفت که بدون هزینه زیاد از کمد لباس خود حداکثر استفاده را بکنید.

چگونه استایل شخصی مناسب خود را پیدا کنیم؟

1.     در لباس پوشیدن سن خود را در نظر بگیرید

لباس پوشیدن همیشه باید متناسب با سن باشد. بنابراین، ایده جالبی نیست که شبیه نوه‌های خود لباس بپوشید. این که شما می‌خواهید جوان‌تر به نظر برسید اشکالی ندارد، اما باید مطمئن شوید که لباس‌هایتان متناسب با مرحله زندگی شما باشد.

2.    اهمیت موقعیت اجتماعی و شغلی در ایجاد سبک شخصی

هنگام خرید لباس یکی از موارد مهمی که باید در نظر داشته باشید، حرفه و موقعیت شغلی است که در آن قرار دارید. به‌عنوان‌مثال اگر شما در یک شرکت حقوقی کار می‌کنید، پوشیدن شلوار جین و تیشرت کوتاه جالب به نظر نمی‌آید.

3.     روحیات و سبک زندگی؛ عامل تعیین کننده در ایجاد استایل شخصی

سبک زندگی شما می‌تواند تا حد زیادی تعیین کننده استایل شخصی باشد. به‌عنوان‌مثال برای فردی که در خارج از شهر زندگی می‌کند، پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار گزینه مناسبی نیست. بنابراین نوع لباس پوشیدن شما باید با محیط اطراف و محل زندگی شما متناسب باشد.

4.    انتخاب لباس متناسب با فرم بدن خود

افراد شیک پوش معمولا لباس‌هایی را انتخاب می‌کنند که نقاط قوت آن‌ها را برجسته می‌کند. شما باید بدانید که بهترین قسمت‌های بدن شما کدام‌اند و روی این مناطق تمرکز بیشتری داشته باشید. 

مثلا اگر بدن شما گلابی شکل است، باید لباسی بخرید که توجه را به بالاتنه باریک شما جلب کند. همچنین از پوشیدن لباس‌های چین‌دار و راه راه که باعث برجسته شدن پایین تنه شما می‌شود، اجتناب کنید. بنابراین، انتخاب سایز مناسب لباس و توجه به فرم بدن در انتخاب استایل شخصی بسیار حائز اهمیت است.

انتخاب لباس متناسب با فرم بدن خود  

خلاصه کلام

برای انتخاب یک استایل شخصی نیازی به داشتن مدرک مد نیست، فقط باید به هنگام خرید بیشتر هوشیار باشید. داشتن سبک شخصی به این معنا نیست که از منطقه راحتی خود دور شوید. بنابراین، اگر آنچه را که در آینه رختکن می‌بینید دوست ندارید، هیچوقت تسلیم فروشندگانی که سعی دارند شما را متقاعد کنند نشوید.

از طرفی همانطور که به شخصی سازی استایل  خود می‌پردازید، از بیرون ریختن هر چیزی که با ظاهر فعلی شما سازگار نیست نترسید. در ابتدا لازم است به کمد لباس خود نگاهی بیندازید و هر آنچه که با پرسونال استایل شما مطابقت ندارد را دور بریزید.

داده رایا
ارسال دیدگاه